امروز : چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۲
در بازدید فرماندار بیله‌سوار از مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل عنوان شد:

ساماندهی حوزه گردشگری سلامت استان اردبیل در دو فاز/ برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری استان، می‌توان به جهاددانشگاهی اعتماد کرد

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: در استان پتانسیل‌های خوبی در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه سلامت وجود دارد که بهره مندی از آن می‌تواند علاوه بر توسعه گردشگری، اشتغالزایی و کسب درآمد و ارزآوری را به دنبال داشته باشد.
ساماندهی حوزه گردشگری سلامت استان اردبیل در دو فاز/ برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری استان، می‌توان به جهاددانشگاهی اعتماد کرد
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۰:۲۵ |
کد خبر : ۱۳۱۷ |
دسته بندی نشده

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی، یکشنبه 2 تیر ماه در حاشیه بازدید فرماندار بیله سوار مغان از مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل افزود: با توجه به اهمیت رونق و توسعه توریسم در استان و ساماندهی این بخش، جهاددانشگاهی نگاه ویژه‌ای به ظرفیت‌های استان دارد.

 

 

وی با اشاره به اینکه کیفیت خدمات در فعالیت‌های جهاددانشگاهی اصلی مهم و اساسی است، تصریح کرد: با توجه به طرح‌ مطالعاتی انجام گرفته بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر از مرز بیله سوار تردد می‌کنند که 30 درصد آنها به قصد سلامت وارد استان می شوند.

رئیس جهاددانشگاهی اردبیل با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۸۰۰نفر به قصد سلامت وارد استان می شوند، خاطرنشان کرد: ساماندهی حوزه گردشگری سلامت استان اردبیل در دو فاز اجرا خواهد شد. در فاز اول ساماندهی مرز بیله‌سوار با ایجاد سامانه اینترنتی به معرفی تمام توانمندی‌های مراکز درمانی، بیمارستانی و اقامتی و خدمات‌ قابل ارائه انجام می‌گیرد.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه در فاز دوم از پتانسیل جهاددانشگاهی در جمهوری آذربایجان برای جذب توریست و تعامل سازنده در زمینه‌های درمانی و گردشگری استفاده خواهد شد، یادآور شد: برای تحقق توسعه گردشگری لازم است تمام نهادهای متولی، همکاری لازم را با جهاددانشگاهی داشته باشند تا گام‌های خوبی برای استان و استفاده بهینه از ظرفیت‌های منحصر به فرد آن برداشته شود.

وی تصریح کرد: اگر با کار تیمی و مشارکت برخی از نیاز‌ها را برطرف و از ظرفیت‌های استان استفاده کنیم، شاهد پیشرفت استان اردبیل خواهیم بود.

عضو هیأت علمی جهاددانشگاهی اظهار کرد: جهاددانشگاهی در راستای توسعه فعالیت های خود در زمینه سلامت باروری و جذب گردشگران خارجی سلامت، در تلاش است مجتمع درمانیHealth Tourism را با رعایت استانداردهای مناسب در استان احداث و راه‌اندازی نماید.

اوچی اردبیلی به فعالیت‌های جهاددانشگاهی در زمینه شناسایی و فرآوری گیاهان دارویی اشاره و تصریح کرد: با توجه به وجود گیاهان دارویی در شهرستان بیله‌سوار، می‌توانیم از این ظرفیت در توسعه بخش توریسم درمانی و توسعه اشتغال منطقه استفاده کنیم.

  • ·جهاددانشگاهی در توسعه گردشگری سلامت بیله‌سوار نقش تأثیرگذاری داشته باشد

در این بازدید فرماندار بیله‌سوار مغان با بیان اینکه فعالیت جهاددانشگاهی در حوزه درمان ناباروری نقش مهمی در حوزه گردشگری سلامت استان دارد، افزود: با نیازسنجی مناسب و توجه دقیق این نهاد به نیازهای این حوزه، فعالیت‌های خوب و قابل قبولی در استان آغاز شده است.

حسین قبادی با بیان اینکه ساماندهی گردشگران ورودی از مرز بیله‌سوار مغان و توسعه توریسم سلامت نقش اساسی در استفاده بهینه از پتانسیل‌های موجود برای پیشرفت استان دارد، اظهار کرد: در حال حاضر راه‌اندازی سامانه اینترنتی در حال بررسی است تا بیماران خارجی که به قصد سلامت وارد استان می‌شوند اطلاعات پزشکی خود را وارد و با توجه به اطلاعات وارده، برای درمان به مرکز درمانی و پزشک مناسب هدایت شوند. همچنین بیماران می توانند از طریق این سامانه روند درمان و گزارش های پزشکی خود را دریافت کنند.

وی تحقق این امر را موجب پاسخگویی مناسب به مطالبات اتباع خارجی جهت بهره‌مندی از پتانسیل‌های درمانی استان عنوان و خاطرنشان کرد: سامان‌دهی مرز بیله‌سوار که از ظرفیت‌های استان اردبیل محسوب می‌شود می‌تواند نقش مهمی در احیای حوزه گردشگری سلامت استان ایفا کند.

قبادی از جهاددانشگاهی نهادی مورد اعتماد در کشور نام برد و افزود: این نهاد می‌تواند در پیشبرد اهداف توسعه‌‌ای و برنامه‌های مورد نظر و توسعه گردشگری سلامت شهرستان بیله‌سوار ورود و نقش تأثیرگذاری داشته باشد.

وی ادامه داد: به منظور استفاده از ظرفیت‌های پزشکی و گردشگری استان، می‌توان به جهاددانشگاهی اعتماد و همکاری‌های لازم را با آن انجام داد.

گفتنی است در این بازدید حسین قبادی، فرماندار بیله‌سوار مغان از بخش‌های مختلف مرکز درمان ناباروری قفقاز بازدید و در جریان فعالیت‌های آن قرار گرفت.

 

 

 

یادداشت ها

نمایش ویدئو

از عشق به پیامبر

1

1

3

4

5

rahbar

president

ardebil

uma

rahbar

president

ardebil

uma